Wierzysz w Siebie?

Uwierz w siebie!  Z tym żyje się lepiej ~ Łatwo powiedzieć. Brak pewności siebie i wiary w swoje możliwości to choroba ludzka, która chyba ...

Uwierz w siebie!  Z tym żyje się lepiej ~ Łatwo powiedzieć. Brak pewności siebie i wiary w swoje możliwości to choroba ludzka, która chyba nigdy się nie skończy. Coraz więcej ludzi popada w depresję, uczuciową agonię i obojętność. Przytłoczeni pogonią za pieniędzmi, pracą, luksusami, zapominają o tym aby zwolnić na chwilę i zrobić coś dla siebie. 

Dlaczego akurat wiara w siebie? Bo wielu osobom jej brakuje. Żyjąc zwykłymi stereotypami, szufladkowaniem, zatopieni w zwyczajność i jedno kolorowości ludzi, zaczynamy wierzyć w to, że pasje i marzenia nie są potrzebne. Zabijamy w sobie coś co mamy najpiękniejsze ~ osobowość i chęć realizacji. Liczy się tylko tu i teraz. Boimy się być na tyle odważni aby spełniać swoje najskrytsze pragnienia, mieć dobre zdanie o sobie i uwierzyć w swoje możliwości. Boimy się wychylić ponad codzienność i pokazać swoje barwne wnętrze. Pokazać, że nie jesteśmy zwykłymi przeciętniakami. 

Nie martw się, nie jesteś Sam/a. Ja mam ten sam problem. Brak wiary w siebie, pojawia się u mnie cyklicznie, i często ma silne działanie.. Jednego dnia czuję, że mogę wszystko, możliwości i cały świat należą do mnie, innego zaś dopada bezsilność, wątpliwości, i brak wiary w to, że potrafię i dam radę. Znajome prawda? Jesteśmy tylko ludźmi, mniej lub bardziej wrażliwi, ale nimi jesteśmy. Musimy to akceptować. Jednym jest łatwiej uwierzyć w Siebie drugim trudniej. Nie wiem, może to wina, wychowania, braku odpowiedniego wzorca, samoakceptacji. Nie mnie to oceniać i prawić morałów jak masz żyć, też nie będę. Wszystko jest w twoich rękach i sam/a dobrze wiesz, co musisz zrobić aby pozbierać swoje popękane lusterko i skleić je w całość, aby zobaczyć swoje silne, spełnione odbicie. 

Jest na pewno wiele rzeczy z których jesteś dumny/a. To dobrze, bo ja też tak mam. I zobacz, oboje daliśmy radę spełnić swoje małe marzenia, bo wtedy mocno w Siebie wierzyliśmy, prawda. Zatem damy radę i wyciągniemy dłoń po kolejne pragnienia, więc nie martw się na zapas. Ułomny dla nas czas minie, a my dalej pozostaniemy tymi samymi osobami z walizką marzeń i chęcią realizacji. Brak wiary nie jest trwały. Ten czas przeminie. Tylko od Ciebie zależy to, kiedy ten ubogi okres ustąpi i czy będzie mieć na Ciebie silny wpływ. 

Walka z tym czego pragniemy a z tym co narzuca nam życie jest wyjątkowo ciężka.  Życiowe gorzkie decyzje, nie zawsze pozwalają nam na całkowitą realizację siebie. Ale to uczy pokory i siły, bardziej niż sobie tego wyobrażamy. Wiary w Siebie między innymi też. Jak to się mówi na wszystko przyjdzie czas. I chyba coś w tym jest, bo sama widzę tego efekty. 
Patrząc na zdjęcia niżej, widzisz piękną, silną, ambitną i wierzącą w siebie kobietę. Widzisz to i myślisz tak, bo takie własnie są stereotypy. Nie zawsze piękne zdjęcia pokazują to co myślimy. I nie chcę się tutaj użalać nad sobą, ale chcę pokazać, to że jestem taką samą zwykłą dziewczyną jak ty. Dziewczyną z mankamentami, bo nikt nie jest idealny. Dziewczyną, która mocno wierzy w Siebie, ale też ma momenty załamania. Momenty bezsilności i zwątpienia. 

Swój chwilowy brak wiary nie przedkładajmy ponad swoje życie. Pamiętaj, spełniliśmy już wiele swoich celi, dlatego, że podświadomie wierzyliśmy w to, że damy radę. Więc, dalej też tak będzie. Tylko na wszystko przyjdzie czas. Czas który sami wybierzemy zwalniając, po to aby zajrzeć w swoje wnętrze ~ Po to aby uwierzyć w siebie doklejając ostatni kawałek popękanego lustra..

Fot. Estera Matras

ZOBACZ TAKŻE

6 komentarze

 1. Muszę przyznać, że z moją wiarą w siebie jest różnie, ciągle się jej uczę i próbuję docenić siebie bardziej i bardziej. Świetny wpis, a sesja...cudowna ! *.*

  OdpowiedzUsuń
 2. frustracja kontra marzenia i jak tu dalej? szukać jakiegoś sposobu na to życie, może

  OdpowiedzUsuń
 3. Mądrze napisane. Cudowna sesja! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawda kto ma w nas wierzyć, jak nie my sami. Podobają mi się zdjęcia, są takie erotyczne ale ze smakiem.
  Zapraszam do siebie:
  zeszminkanaustach.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja czasami w siebie wierzę czasami nie, ale staram się siebie lubić :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja kompletnie w siebie nie wierzę. A zdjęcia to po prostu ósmy cud świata! Przepiękne, zmysłowe, niesamowicie kobiece.

  OdpowiedzUsuń